Dni Otwarte Spektakl Improwizacji Teatralnej
„SZKOŁA TEATRALNA” to spektakl opowiadający o tym jak było, jest lub przynajmniej mogłoby wyglądać życie uczelni artystycznej.

To dni otwarte Improwizowanej Szkoły Teatralnej im. Merlin Strip. W programie liczne wykłady, spotkania, warsztaty, pokazy egzaminacyjne i dyplomowe. Niecodzienne historie zestresowanych studentów, szalonych wykładowców i zbłąkanych artystów. Jak wygląda szkoła teatralna od środka? Jak chciałby ją zaprezentować prorektor wydziału aktorskiego? Kim jest Artysta i kto może nim zostać? Co to jest zielony spektakl, fuksówka, jawajka albo paldament? Jak wyglądają dni otwarte kiedy to ich uczestnicy wpływają na ich przebieg i treść?

Spektakl dla tych, co się dostali i nie dostali, ale przede wszystkim dla tych, co mieli wystarczająco oleju w głowie aby nigdy do szkoły teatralnej nie zdawać. SPEKTAKLE IMPROWIZOWANE Teatru Lukla są oparte na sugestiach publiczności. Improwizacja teatralna pozwala opowiadać historie, tworzyć postacie, relacje, kreować świat. Doświadczenia życiowe widzów, biorących udział w przedstawieniu oraz bogata przeszłość teatralna aktorów w połączeniu z „impro” to swoisty eksperyment, do którego chcemy zaprosić widzów. Spektakle improwizowane są każdorazowo wyzwaniem, „skokiem na głęboką wodę”.

Nikt (nawet aktorzy) nie wie, co się do końca wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione. Scena i widownia powołują do życia bohaterów, którzy następnie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani., wytwarza się energia, która spaja aktorów i widzów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia. Wytwarza się autopojetyczna pętla feedbacku – cokolwiek to znaczy. Wszystko w niebanalnej aranżacji scenicznej i dramaturgicznej, z fantastyczną muzyką na żywo.

TEATR LUKLA – połączyła nas miłość do improwizacji. Wszyscy wykonujemy na co dzień zawód aktora. Łącznie spędziliśmy na scenie kilkadziesiąt lat, przeczytaliśmy miliony kartek scenariuszy, a kilkadziesiąt mamy w głowach. Postanowiliśmy zapuścić się w rejony mniej znane. Chcemy opowiedzieć Wam historie, których nie znamy. Stworzyć bohaterów, którzy Was i nas wzruszą, rozbawią, zadziwią. Podejmujemy wyzwanie najczystszej formie improwizacji modyfikując ją nieco na użytek własny i przyjemność publiczności.

TYTUŁ: SZKOŁA TEATRALNA – Dni Otwarte
OBSADA: Wioletta Tomicca, Barbara Szarwiło, Piotr Bublewicz,
Bogusław Byrski, Adam Organista.
MUZYKA: Karlina Hordyjewicz
CZAS TRWANIA: 90 minut

10.01.2020 | godz. 18:00 | CK | bilety: 20zł

https://www.facebook.com/events/450197828895529/